Przejdź do treści

Poradnictwo specjalistyczne

Poradnictwo Specjalistyczne w Rąbinie:

Punkt Pomocy Rodzinie– Pani Elżbieta Karnicka, terapeuta rodzin - spotkania odbywają się w II i IV poniedziałek każdego miesiąca w godz. od 11.00 do 15.00.

Program korekcyjno - edukacyjny – Pani Agnieszka Głowińska, asystent rodziny – świadczy pomoc dla rodzin w kryzysie, borykających się z problemami opiekuńczo – wychowawczymi z dziećmi, dostępna w czwartki w godz. od 16.00 do 18.00 w Pałacu w Rąbinie.

Porady prawne - Pani Anna Wencław, kurator zawodowy – świadczy różnego rodzaju porady prawne w trzecią środę każdego miesiąca w pokoju nr 11 w Jednostce Budżetowej Oświaty i Kultury w Rąbinie.

Poradnictwo specjalistyczne w Świdwinie:

Punkt informacyjno-Konsultacyjny w Świdwinie skierowany jest do osób będących w kryzysie, doświadczających przemocy, stosujących przemoc, będących świadkami przemocy, pośrednio doświadczających zjawiska przemocy. Punkt informacyjno-Konsultacyjny w Świdwinie ma siedzibę w budynku Starostwa Powiatowego ul. Mieszka I 16, 78-300 Świdwin, tel. 94 36 50 338.

W ramach punktu prowadzone są:

Porady psychologiczne - indywidualne konsultacje psychologiczne dla ofiar przemocy. Ofiary przemocy są często zmęczone, zniechęcone i skutecznie izolowane od środowiska przez sprawców. Psychologowie pomagają zmotywować i właściwie ukierunkować działania tak aby poradzić sobie z sytuacją przemocy. Każdy piątek od godz. 10.00 do 15.00.

Porady prawne – dotyczy to wszelkich aspektów prawnych związanych z sytuacją przemocy (porady, pisma do sądu, itp.) oraz konsekwencji przemocy – rozwód, eksmisja, alimenty, i innych sytuacji życiowych wymagających konsultacji prawnych. Każda środa od godz. 10.00 do 15.00.